Мета: вчити восьмикласників визначати особистісно значущі питання у виучуваному, формулювати цілі творчої роботи; розвивати уміння вибудовувати логічну структуру твору, добирати відповідні мовно-виражальні засоби.
Цілі.
Учні знатимуть: сутність технології РАФТ, рівень власних умінь щодо написання письмової роботи.
Учні вмітимуть: висловлювати власні судження з приводу прочитаного, будувати письмову роботу на основі технології РАФТ.
Тип уроку. Урок розвитку зв’язного мовлення.
Обладнання: ілюстрації до творів, аудіозаписи дум.
Методи, прийоми, форми роботи: бесіда, ознайомлення учнів з технологією РАФТ, написання твору, його обговорення в парах.
Хід уроку
І. Мотиваційний етап.
1. Забезпечення емоційної готовності до уроку (Обмін побажаннями).
2. Актуалізація суб’єктного досвіду й опорних знань.
Бесіда:
– Чи любите ви писати твори? Чому?
– Що потрібно для того, аби ви полюбили цей вид роботи?
– Як ви визначаєте цілі, плануєте свою роботу на такому уроці?
ІІ. Цілевизначення та планування.
- Визначення власних цілей та узгодження їх із загальними.
- Узгодження плану роботи.
ІІІ. Опрацювання навчального матеріалу.
- Ознайомлення учнів з технологією РАФТ.
- Вибір Ролі, Адресата, Форми, Теми твору.
3. Обмін думками в парах.
4. Складання усного твору.
5. Озвучення напрацювань.
Можна запропонувати й інший варіант роботи: учні складають усний твір за схемою:
- Який історичний період відтворено у думі?
2. … – мій улюблений герой народних дум:
а) портрет;
б) характеристика персонажа через його вчинки.
3. Чим вразив мене цей персонаж?
IV. Рефлексивно-оцінювальний етап.
Читання й обговорення написаного в парах.
Озвучення кращих робіт.
Домашнє завдання.
Обов’язкове. Проаналізувати за картками досягнення цілей; підготуватися до тематичної контрольної роботи.