Успішна реалізація будь-якого проєкту передбачає напружену підготовку. Наш Фестиваль мав об’єднати, зацікавити, вразити 216 гостей із 21 області України. До Червонограда приїхали люди, серед яких були сміливці, котрі здолали більше тисячі кілометрів.
Учительська робота, як завжди, вимагала надзусиль: хтось залишив дома нагальні справи, неперевірені контрольні, когось очікувало «вирівнювання» програми… А хтось їхав до найвіддаленішого куточка України з учнівськими роботами і напружено працював у дорозі…
Червоноград зустрів своїх гостей так, як це не вдавалося жодному з організаторів минулих Фестивалів. Бездоганно спланована програма роботи була продумана авторами (Н. Пащук, Б. Антонів) до найменших дрібниць, до найтонших нюансів. Перехід на своєрідні практичні майданчики у середні школи міста збагачував відчуття свята у родинному колі людей, близьких за духом, свідомих високої місії освіти в українському суспільстві.
На Фестивалі ми отримали безцінну можливість кожному знайти своє: філософію рефлексії; пленерні уроки мислення серед природи; біоадекватні технології на уроках мови та літератури; покроковий аналіз сюрреалістичного та герметичного творів; відтворення внутрішнього світу героїнь О. Кобилянської через мелодію вальсу; щиру сповідь Є Плужника в поемі «Галілей»; особливості філософсько-інтимної поезії; новаторство художньої форми роману «Майстер корабля» Ю. Яновського; зображення відчуження особистості в новелі Ф. Кафки; риси романтичного героя в образі Мазепи; «білі плями» «Слова о полку Ігоревім»; використання під час уроків елементів арт-техніки; маски булінгу і безпечне освітнє середовище; особливості роботи з емоціями учнів на уроках мови і літератури; інклюзивне навчання в сучасному освітньому просторі та багато- багато іншого.
В оздоровчо-лікувальному комплексі «Ровесник» гості насолоджувалися красою лісу, відчували турботу про своє здоров’я на безкоштовних оздоровчих процедурах. Усіх вразила їдальня комплексу – своєрідний зразок бездоганної організації виробничого процесу, ставлення до кожної людини з любов’ю і повагою. Саме в її стінах для нас було організовано і блискуче проведено святкову вечерю «ОЗОНівці всіх країв! Для Вас – наші серця, канапки й галицькі пляцки! Єднаймося!»
Неймовірні господарі-галичани талановито «зруйнували» стереотипи багатьох подібних заходів і подарували справжні витвори мистецтва: виступ колективу «Прозерок» (пролісок), народження оригінального колективного танцю під керівництвом талановитого хореографа, кулінарні шедеври… І головне – незабутню атмосферу толерантності і шляхетності, взаємоповаги і творчості.
На завершення масштабного дійства відбулася служба у соборі, де всі присутні мали можливість долучитися до колективної молитви за вчителів, які обрали одну з найскладніших професій у світі і достойно долають свій професійний шлях в умовах постійних змін. Далі – незабутня екскурсія до Жовкви і прощання, які з часом неодмінно стануть радісними зустрічами…
Людмила Чеховська,
учителька української мови та літератури Комунального закладу «Запорізька спеціалізована школа-інтернат «Січовий колегіум» Запорізької обласної ради