Майстер-клас «Сторітеллінг на вільному уроці»

Проводить: Чеховська Людмила Йосипівна, учитель Запорізького Січового колегіуму

Методика сторітеллінгу (розказування історій) передбачає розвиток творчої особистості учня, здатного універсалізувати знання, застосовувати набуті компетенції як розвинена мовна особистість.

Вільний урок – це фонове навчання в умовах свободи, коли учень отримує можливість слухати або розповідати цікаві історії з життя, переживати сильні емоції і коментувати почуте в умовах відкритого діалогу.

Методикою передбачається прослуховування історій, автором яких є учитель, і поступовий перехід до учнівських історій. Якщо учень ще не має своєї історії за браком життєвого досвіду, він може підготувати цікаву народну казку (притчу, легенду тощо).

На майстер-класі ми будемо слухати історії, коментувати їх, навчимося шукати орієнтовну схему аналізу текстів,  різних за тематикою, ідейним спрямуванням та обсягом.

Сторітеллінг передбачає уміння автора історії відшукати в реальному житті той момент, ситуацію, проблему, про які він захоче розповісти. При цьому йому конче необхідно буде знайти оригінальну форму подачі своєї історії, щоб дійти не лише до розуму слухача, а й до його серця.

Тож шукаймо свою історію, яка буде нам усім необхідна, вразить і змусить задуматися над величезними можливостями королеви педагогічної науки – методики – дивовижної «гри в бісер».