Як мотивувати учнів до читання художніх творів

Майстер-клас Ольги Криворотенко

Важко однозначно сказати, чим є для учня урок літератури: це і розкриття таємниць людського буття, це і цікава школа життя,  це і неповторна зустріч з прекрасним, це і  «безсмертний дотик до душі», це і незабутні хвилини спілкування з мистецтвом слова, з мудрим наставником, з однолітками, це місце, де тебе слухають і чують…

На ІІІ (фінальному) етапі конкурсу –захисту науково дослідницьких робіт секції зарубіжної літератури для десятикласників тема власного висловлювання у цьому році  звучала так: »Чому дієслово читати не можна поставити в наказовому способі? Спробуємо і ми знайти відповідь на це запитання у ході майстер–класу .

Упродовж заняття учасники  актуалізують знання про традиційні прийоми мотивації учнів до читання художніх творів  (робота із заголовком, із епіграфом, коментоване читання ), а також знання про основні інноваційні  прийоми (прийом інтриги,   прийом “25 кадр”, буктрейлер, анонс, сторінка героя в соцмережі та ін.), отримають практичні навички їх створення .

Прийоми актуальні, популярні в педагогіці, мають  наукове  підґрунтя та нові ідеї, що відповідають  тенденціям сучасної освіти та методиці  навчання предмета.

Ефективність заняття автор прагне реалізувати через  здобуття кожним присутнім  практичних  навичок використання прийомів мотивації  ,через аналіз результатів своєї діяльності.

Учитель має власну  педагогічну  харизму, здатність до імпровізації, належні  ступінь впливу на аудиторію та ступінь готовності до поширення і популяризації свого досвіду, прагне бути ерудованим, мислити  нестандартно  та інноваційно. Стиль спілкування невимушений, автор дотримується  культури інтерпретації досвіду.

Запрошуємо на майстер-клас!

Ольга Криворотенко,
учитель української мови та літератури
 (Дніпропетровська область)